Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Wymarzona pogoda na dłuższy marsz. Nie lada wyzwanie dla kadetów

fot. powierzone

fot. powierzone

Na dzień trzeci zaplanowano marsz na orientację#, którego głównym celem jest zdobycie oraz zwiedzenie ruin zamku krzyżackiego w Nowym Jasieńcu.

Pogoda piękna, słoneczna wymarzona na dłuższy marsz. Przed wymarszem dokonano podziału na dwie drużyny. Zbiórka godz. 10.20 wymarsz godz.10.40. Z obozu pierwsze metry i ścieżki na mapach wskazuje podporucznik Łukasz od tego momentu kadeci sami wytyczają drogę. Dotarcie do wytyczonego celu godz. 11.40, chwila odpoczynku i ruszamy w drogę powrotną. Powrót godz.12.50 niezły czas z potwierdzeniem przez podporucznika Łukasza. Odcinek rzędu ok.13 km okazał się nie lada wyzwaniem dla kadetów, ale został uwieńczony sukcesem z gratulacjami od dowódcy podporucznika Ł. Nieradko. BRAWO!!!Obiad i dłuższy odpoczynek do godz.16.30. Godz. 17-ta film ilustrujący udzielanie pierwszej pomocy. Wieczór jak w dni poprzednie czyli sport. ognisko i capstrzyk.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)