Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Laurka dla strażników leśnych. Odwiedziny w przedszkolu

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

29 maja to Dzień Strażników Lasów. Z tej okazji dzieci# z grupy „Stokrotki” Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wykonały laurki, które są częścią Giga Laurki przygotowanej przez dzieci z wielu przedszkoli z całej Polski.

Jest to podziękowanie dla Strażaków oraz Strażników Leśnych, za ich pracę, trud w czuwaniu nad bezpieczeństwem lasów.  Z  31 250 cudownie kolorowych prac z całej Polski, wykonano 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek.  Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

28 maja odwiedził przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Smerfy” strażnik leśny Pan Paweł Dobies z Nadleśnictwa Szubin. Opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, czym zajmuje się na co dzień. Strażnik leśny w związku ze zbliżającymi się wakacjami przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku w lesie. Przypomniał przedszkolakom,  jak przygotować się na wyprawę do lasu i jak się w lesie zachowywać. Na zakończenie spotkania dzieci uroczyście wręczyły gościowi Giga Laurkę dla Strażników Lasów Nadleśnictwa Szubin.

Dziękujemy za miłe i bardzo pouczające spotkanie .

Materiał: Aleksandra Janiszewska, Wanda Zygmunt-Król / Samorządowe Przedszkole nr3 w Szubinie.

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)