Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2024

Zainteresowanie wzbudził kącik z książkami. Pierwszoklasiści w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Bibliotekę w Rynarzewie odwiedziła klasa# Ic ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Lasik.

Podczas spotkania dzieci poznawały bibliotekę, dowiedziały się co należy zrobić aby zostać czytelnikiem i że książki trzeba szanować i dbać o nie. Uczniowie z wielką ciekawością słuchały jak pani bibliotekarka opowiada im jakie rodzaje książek mamy w bibliotece i czym różni się biblioteka od księgarni. Duże zainteresowanie wzbudził kącik z książkami i zabawkami. Dzieci rozpoznawały maskotki na półkach i opowiadały w jakich książkach są bohaterami. Oczywiście wizyta w bibliotece nie może się obyć bez czytania. Milusińscy wysłuchali czytanie książki Thomasa Brunstroma i Thorbjorna Christoffersena pt. „Kiedy tata Oli był mały”.

Na pamiątkę wizyty w bibliotece każdy otrzymał biblioteczną zakładkę do książki i słodki poczęstunek. W spotkaniu udział wzięło 20 osób. Spotkanie przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Siódmiak.

Materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Praca na wysokości
60PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Budowa hal
KOBIZE
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)